Tarot Online

Ekodruk na opakowaniach

Eko druk na opakowaniach to usługa, którą coraz częściej oferują swoim klientom producenci opakowań. Mimo że technologia idzie ciągle do przodu, to nie zapominamy o tym, by produkować nowoczesne opakowania tak, by w jak najmniejszym stopniu przyczyniać się do degradacji naturalnego środowiska. Czym jest eko druk?

Opakowania ekologiczne i biodegradowalne XXI wieku

Wiele nowoczesnych opakowań wykorzystywanych w różnych branżach to opakowania ekologiczne i biodegradowalne. Oznacza to najczęściej, że pudełka, torby i różne inne opakowania są wyprodukowane z recyklingowanych materiałów i mogą służyć wielokrotnie, bez produkowania zbędnych odpadów i szkody dla naturalnego środowiska.

Optymalizacja pod kątem ekologii może zachodzić na wielu etapach produkcji takiego opakowania. Może także zostać zrealizowana na etapie końcowym, czyli podczas jego zdobienia i uszlachetniania. Takim właśnie rozwiązaniem jest eko druk na opakowaniach.

Eko druk na opakowaniach – co to takiego?

Eko druk na opakowaniach polega na wykonywaniu na pudełku ozdobnego lub reklamowego nadruku, ale tak, by proces ten był przyjazny dla naturalnego środowiska. Dobrym przykładem jest wykorzystanie tuszu, który powstał na bazie wody – tak drukowane są np. pudełka, w które pakowana jest austriacka biżuteria SHEYN.

#1 Opakowania Sheyn

Eko druk na opakowaniach Sheyn

https://pin.it/d4sivwjpkgyx5s

Pudełka Sheyn wyróżnia niebanalny design nawiązujący do wyjątkowego procesu tworzenia biżuterii 3D oraz ekologiczny charakter. Wykorzystanie tektury w naturalnym brązowym kolorze tylko potęguje ten efekt!

#2 Pudełka Sober

Eko druk na opakowaniach Sober

https://zapakuj.to/inspiracja/opakowania-sober/

Inny przykład ekodruku to minimalistyczne opakowania niemieckiej marki Sober. Opakowania te wyróżnia biała tektura i nadruk stworzony zgodnie z zasadą „mniej znaczy więcej”. Naturalne kosmetyki dla mężczyzn Sober, pakowane w tak przemyślane pudełka, stanowią świetny i elegancki prezent dla każdego Pana.

#3 Ekologiczne opakowania Malimo

Eko druk na opakowaniach Malimo

https://zapakuj.to/inspiracja/opakowania-malimo/

Eko druk pojawia się także na opakowaniach Malimo. Ta niemiecka marka pakuje swoje ubrania w minimalistyczne brązowe pudełka z zadrukowanymi ściankami. To, co wyróżnia pudełka Malimo to ciekawe i błyskotliwe hasła reklamowe. Klienci korzystający z usług Malimo mają także pełną świadomość tego, że korzystanie z materiałów wtórnych ratuje naturalne środowisko – między innymi dlatego, że producent załącza do każdego pudełka informację o tym, ile drzew udało się posadzić dzięki produkcji zgodnie z zasadami eco-friendly.