Ekologiczny hosting – zadbaj o biznes i środowisko

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach wszyscy mówią o ochronie klimatu i rzeczywiście jest to bardzo istotne. Jeśli, więc prowadzisz sklep internetowy bądź stronę www możesz nie wiedzieć, że zużywasz ogromne ilości zasobów. Jest na to rozwiązanie, czyli ekologiczny hosting. W tym artykule dowiesz się więcej o Green Hosting i jakie są stosowane technologie.

Ekologiczny hosting – dlaczego warto wspierać takie rozwiązania?

Tworząc przyjazny środowisku ekologiczny serwer czy hosting przyświecają mu cele w zmniejszeniu śladu węglowego oraz energooszczędności. Jakich technologii możemy spodziewać się w ekologicznych Data Center? Jaki wpływ ma wybieranie eko serwer do naszej firmy? Tego dowiesz się poniżej.

Eko hosting – powód 1

W przypadku wdrożenia rozwiązań mających na celu oszczędzanie energii, wkraczają tutaj systemy automatyki budynków. Stosowane są one w serwerowniach, by redukować zużycie energii elektrycznej. Takie systemy pomagają w monitorowaniu i sterowaniu instalacjami zasilającymi, oświetleniem, ogrzewaniem, a także klimatyzacją.

Eko hosting – powód 2

Wybierając Green Hosting WordPress do naszej firmy musisz wiedzieć, że ogrzewanie pomieszczeń biurowych bierze się stricte z serwerowni. Ciepło do ogrzewania jest przekazywane z serwerowni. W zależności od rozmiarów całej infrastruktury, energia cieplna może zostać, również przekazana do lojalnej sieci ciepłowniczej.

Eko hosting – powód 3

Powodem trzecim będą innowacyjne systemu chłodzenia o wysokiej efektywności. Każdy serwer musi być utrzymywany w odpowiedniej temperaturze, a więc w ekologicznych centrach stosowane są systemy chłodzenia o wysokiej efektywności. Wykorzystuje się w tym rozwiązaniu wody gruntowne i chłodzenie adiabatyczne.

Eko hosting – powód 4

Kolejnym powodem opowiadającym się za ekologicznym serwerem są zeroemisyjny źrodła energii elektrycznej. Chęć zminimalizowania emisji dwutlenku węgla determinuje wdrożenie odnawialnych źródeł, a więc częstą praktyką jest zasilanie serwerów i urządzeń UPS poprzez wykorzystanie paneli fotowoltaicznych bądź elektrowni wiatrowych.

Eko hosting – powód 5

Ostatnim powodem dla eko serwer jest modernizacja oraz maksymalne wykorzystanie urządzeń i sprzętu. Zredukowanie śladu węglowego to stosowanie wydajniejszych, czyli bardziej energooszczędnych urządzeń. W ekologicznych centrach modernizuje się infrastrukturę IT poprzez wymienianie zużytych serwerów na jeden o większej mocy i mniejszej potrzebie na energię.
Co ciekawe duże Data Center mogą przeznaczać dodatkowe środki na budowy farm wiatrowych czy fotowoltaicznych.

Interesuje Cię temat ekologicznego hostingu WordPress? Odwiedź blog Sirius Pro i zamów już teraz hosting dla WordPress.