Jak przygotować sałatkę owocową?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Sałatka owocowa to wspaniały pomysł na przekąskę, słodki poczęstunek lub chwilę relaksu. Mając obecnie do wyboru duży wybór owoców, możemy tworzyć, komponować rozmaite pyszności.

Dla dzieci

Dzieci lubią owoce, ich smak i aromat. Rodzic powinien zadbać o to, by jego pociecha jadła jak najwięcej owoców. Mniej soków, więcej owoców surowych. Sałatka owocowa, smaczna o każdej porze.

Składniki:

1 banan, 4 mandarynki, 1 jabłko,1 gruszka, kiść winogronu, 2 brzoskwinie z puszki, 1 cytryna, miód

Przygotowanie:

Owce umyć, pokroić w kostkę, winogron podzielić na grona. Włożyć do miski, skropić cytryną , dodać miód i wymieszać. Poczekać kilka minut. Przełożyć do salaterek. Smacznego!

Pamiętaj!

Sałatki owocowe są:

  • niskokaloryczne
  • zawierają bogactwo witamin i minerałów
  • należy zjeść je świeże, najlepiej lekko schłodzone

Każdy może być twórcą owocowej kompozycji. Owoce są bardzo wdzięcznym produktem, łatwo łączą się ze sobą, tworząc ciekawe smaki. Można się nimi delektować.