Kiełbasa z dziczyzny – dlaczego jest taka zdrowa?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dlaczego kiełbasa z dziczyzny uchodzi za tak zdrową i wartościową? W czym przewyższa swoją wieprzową odpowiedniczkę? Powodów jest wiele. Niekwestionowaną zaletą przemawiającą na korzyść dziczyzny (czyli mięsa z sarny, jelenia czy dzika) jest fakt, że zwierzęta żyją w zgodzie z leśnym ekosystemem. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Przede wszystkim dlatego, że naturalnie się odżywiają. Spożywają leśne zioła i owoce. Nie znana jest im żywność genetycznie modyfikowana, faszerowana antybiotykami i hormonami. W związku z tym, kiełbasa z dziczyzny uchodzi za najzdrowszy gatunek mięsa, bogaty w witaminy i minerały, jakich człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Mięso wieprzowe a kiełbasa z dziczyzny

Znane i tak chętnie wybierane przez wiele osób mięso wieprzowe niestety nie jest w stanie zapewnić niezbędnych wartości odżywczych. Trzoda chlewna, jaka trafia do polskich domów, karmiona jest paszą z GMO, a po uboju zostaje wielokrotnie nastrzykiwana wodą, aby zwiększyć wagę całkowitą. Wszystko po to, aby sprzedać mniej mięsa za większe pieniądze. W przypadku kiełbasy z dziczyzny sprawa wygląda zupełnie inaczej. Jest w pełni naturalne, a jego smaku nie da się podrobić. Wszystko dlatego, że przechodzi smakiem leśnych ziół i owoców.

Jakie wartości odżywcze posiada?

Dziczyzna jest mięsem bogatym w witaminy z grupy B, łatwo przyswajalne żelazo oraz minerały. Dodatkowo, charakteryzuje się niską kalorycznością i zawartością tłuszczu. Wszystkie te zalety sprawiają, że kiełbasa z dzika stanowi idealne pożywienie dla osób dotkniętych chorobami układu krwionośnego, jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy zagrożenie udarem. Dziczyzna, z uwagi na niską kaloryczność, polecana jest osobom na dietach odchudzających. To jednak nie koniec. Zważywszy na fakt, że mięso z dzika w przeciwieństwie do wieprzowego czy drobiowego nie jest obstrzykiwane hormonami i antybiotykami, nie powoduje alergii pokarmowej. Jako, że jest chude i kruche, może być używane zarówno do smażenia, pieczenia, wędzenia, gotowania zup, a także robienia przetworów, takich jak: smalec, pasztet czy popularnych kiełbas z dzika.

Jak spożywać?

Jako, że kiełbasa z dziczyzny występuje w wielu rozmaitych wariantach, równie duża różnorodność dotyczy sposobu jej podawania. Doskonale sprawdzi się jako przekąska na zimno lub ciepło. Z pewnością urozmaici sobotnie grillowanie, a także wzbogaci smak licznych potraw, jak: leczo czy pizza. Dodatek kiełbasy z dziczyzny sprawi, że klasyczne dotąd dania nabiorą wyjątkowego smaku, a fanów tego rodzaju mięsa będzie nieustannie przybywać!