Ogrody przydomowe, prostsze w utrzymaniu niż myślisz

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Posiadanie pięknego ogrodu wymaga dużego nakładu czasu. Jak stworzyć, zaaranżować ogród, aby nakład czasu pracy był względnie mały, a ogród dalej piękny? Skorzystaj z poniższych rad

Ogród – zadbaj też o trawnik

Zaaranżowanie prostego w utrzymaniu ogrodu to na pewno nie posianie trawy na całej dostępnej powierzchni. Taka metoda tworzenia trawnika wymaga na pewno większej i stałej pielęgnacji, bo tylko tak będzie estetycznie wyglądał, poza tym sam trawnik w ogrodzie nie będzie zbyt atrakcyjny. Dlatego warto zainwestować w więcej ścieżek, czy postawić małe patio albo wybrać małe wysepki ze żwiru, w której będę rosły kolorowe kwiaty. Rodzaj zasianej trawy też ma znaczenie, warto wybrać taką, która jest odporna na uszkodzenia i nie potrzebuje nadmiernej pielęgnacji. Trawa samo zagęszczająca to idealny wybór na stworzenie ogrodu prostego w utrzymaniu. Więcej o niej przeczytasz tutaj.

Przypominamy o tym, aby trawnik wykonywać na samym końcu urządzania ogrodu. Unikniemy wtedy uszkodzenia murawy.

Ogrody przydomowe pełne koloru

Sam zielony ogród nie robi takiego wrażenia jak kolorowe kwiaty czy drzewka. W taki sposób uzyskamy ciepły i domowy klimat ogrodu. Najlepiej sprawdzą się rośliny wieloletnie, ponieważ nie potrzebują one nadmiernej pielęgnacji, wystarczy usuwać tylko zeschnięte kwiaty. Stawiaj raczej na kwiaty pochodzenia lokalnego, ponieważ te egzotyczne wymagają specjalnej uwagi. Pamiętaj o wybieraniu rabatek, które będą dobrze nasłonecznione.

Stawiaj na prostą pracę

Dobrym sposobem na ułatwienie sobie pracy to na pewno zainwestowanie najpotrzebniejsze sprzęty. Ogrody przydomowe potrzebują dobre nawodnienia, dlatego posiadanie automatycznego systemu podlewania to nie lada ułatwienie w utrzymaniu pięknego ogrodu. Korzystanie z natrysków w nocy zdecydowanie lepiej nawadniają rośliny, przy czym ograniczają parowanie wody. A co za tym idzie zmniejszymy zużycie wody. Nie lubisz grabić liści? Możesz zdecydować się dmuchawę, która w kilka minut zdmuchnie stare liście.

Ogrody przydomowe – wybieraj zieleń na cały rok

Zielony ogród przez cały rok to zdecydowanie marzenie każdego właściciela ogrodu. Dlatego warto wybierać rośliny zimozielone. Na przykład krzewy liściaste, które mają grube liście czy iglaki. Dlaczego zimozielone rośliny? Ponieważ nie potrzebują one żadnych zabiegów chemicznych, jak również nie potrzebują dużej pielęgnacji.