10 zasad zdrowego stylu życia

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się zdrowemu stylowi życia. Wszyscy chcemy żyć jak najdłużej i mieć dobrą formę. Nie wszyscy jednak wiedzą jak taki stan osiągnąć. Okazuje się, wystarczy wprowadzić zmiany w 10 obszarach codziennego życia.

Zdrowa dieta

Sposób żywienia polskiego społeczeństwa pozostawia wiele do życzenia. Od lat mamy złe nawyki i przyzwyczajenia. Polska kuchnia jest zdecydowanie zbyt tłusta, za często smażymy i jednocześnie zbyt rzadko spożywamy warzywa i zdrowe owoce. Wielu Polaków zapomina o jadaniu śniadań i jednocześnie spożywa ciężkie i późne kolacje. W typowym menu zbyt wiele jest także produktów gotowych i przetworzonych.

Odpowiednia waga

Wielu Polaków cierpi na nadwagę i otyłość. Stoją za tym złe nawyki żywieniowe oraz brak aktywności fizycznej. Warto więc wziąć sobie do serca rady o dobrym odżywianiu i zacząć uprawiać chociaż jeden sport taki jak bieganie czy jazda na rowerze.

Nie pal

Choć z każdym rokiem liczba palących Polaków jest niższa to ciągle ten problem dotyczy zbyt wielu osób. Palenia znacznie skraca życie i zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia wielu nowotworów.

Unikaj alkoholu

Prowadząc zdrowy styl życia należy unikać spożywania alkoholi wysokoprocentowych. Ich nadużywanie przyczynia się do powstawania wielu przewlekłych chorób oraz powoduje duże zaburzenia w sferze psychicznej.

Aktywność fizyczna

Polacy zdecydowanie za mało czasu poświęcają na aktywność fizyczną a jest dzisiaj ku temu wiele okazji. Mamy ogólnodostępne wspaniałe obiekty sportowe takie jak aqua parki, kluby fitness czy tory dla rolkarzy. Warto korzystać z tej infrastruktury i uprawiać różne sporty. Jest to niezwykle korzystne nie tylko dla ciała ale także dla kondycji psychicznej.

Unikaj słońca

Mając na uwadze profilaktykę raka skóry należy unikać długiego przebywania na ostrym słońcu oraz w ogóle zrezygnować z korzystania z opalania w solarium.

Równowaga psychiczna

O równowadze psychicznej możemy mówić wtedy, gdy dana osoba nie cierpi na zaburzenia depresyjne ani lękowe. Żyjemy dzisiaj w bardzo stresujących czasach i należy nauczyć się ten stres rozładowywać.

Zdrowy sen

Każdy, kto pragnie prowadzić zdrowy styl życia powinien zadbać o jakość snu. Warto kłaść się o stałych porach i przeznaczać na sen około 7 godzin na dobę. Zasypianie bardzo ułatwia prowadzenie aktywności fizycznej.

Badania profilaktyczne

Wykonywanie badań profilaktycznych to jeden z najważniejszych filarów zdrowego stylu życiu. Każda dorosła osoba, nawet ta, która nie odczuwa żadnych objawów raz na kilka lat powinna odwiedzić swojego lekarza rodzinnego i wykonać komplet badań. Kobiety co najmniej raz w roku powinny badać się u lekarza ginekologa.

Walka ze stresem

Stres towarzyszy nam na co dzień a my musimy nauczyć się nad nim panować. Pomocne są spacery, medytacje oraz pasje. Należy starać się zachować równowagę pomiędzy pracą a resztą życia.