Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Z roku na rok coraz więcej ludzi interesuje się dbaniem o środowisko naturalne, w którym żyjemy. Kurczenie się zasobów naturalnych, globalne ocieplenie i zanieczyszczenia to tylko jedne z wielu przykładów wpływu ludzi na ziemie. Dbać o środowisku można na wiele sposobów, a jednym z nich jest biżuteria ekologiczna. Zobacz, co możesz nosić, aby wyglądać modnie i na czasie, a zarazem dbać o świat, w którym żyjesz.

Czym jest biżuteria ekologiczna?

To w sumie szeroko pojętne znaczenie, ponieważ biżuteria ekologiczna może być z zasobów naturalnych, jak i tych pochodzących recyklingu. Jeśli chodzi o tą pierwszą kategorię to nie zawsze można zaliczyć ją do ekologicznych na przykład jeśli chodzi o kość słoniową, czy róg nosorożca, ale jest kilka materiałów, które występują naturalnie w naszym środowisku i nie trzeba zabijać zwierząt.

Oto kilka z nich:

  • bursztyn,
  • żywica,
  • biżuteria z drewna,
  • srebro, kamienie, minerały i złoto,

Co ciekawe od niedawna modna stała się biżuteria z betonu, którą można ozdobić płatkami złota. Wygląda to ciekawie, pięknie i jest to w 100% ekologiczne, ponieważ produkcja jest bez obróbki termicznej, a sama utylizacja nie szkodzi środowisku.

Biżuteria ekologiczna z recyklingu

Moda na biżuterię eko rośnie z każdym rokiem. Na rynku pojawiają się firmy, które oferują produkty z recyklingu i wcale nie są one gorsze pod względem wizualnym od tych z materiałów naturalnych takie jak złoto. Mogą one zachwycić swoim wyglądem nie jedną osobę, która na nie spojrzy. I gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obok niej bez zapytania z czego została ona wykonana.  A co najważniejsze decydując się właśnie na taki rodzaj biżuterii dbamy o środowisko!

Biżuteria z recyklingu. Sprawdź, z czego można ją zrobić czytając dalej nasz artykuł.

  • Papier – jak wiadomo na zużycie i marnowanie papieru narzeka wielu miłośników ekologicznego życia. Teraz papier można wykorzystać w biżuterii i naprawdę wygląda to spektakularnie. Jedną z osób, która wykonuje biżuterię z papieru jest Aleksandra Fabre Repetto.
  • Plastik – to zmora naszej ziemi. Jest produkowany i używany bezmyślnie trafiając później na śmietnik zamiast na odzysk. Jednak są twórcy na świecie, którzy tworzą swoją biżuterię właśnie z plastiku.
  • Zastawa stołowa i sztućce – kto by powiedział, że z tego też można wykonać biżuterię… a jednak! Magda Ziółkowska wykorzystuje talerze i porcelanę do wykonania przecudnych kolczyków i naszyjników.

Biżuterię z recyklingu można też spotkać z takich materiałów jak kapsułki po kawie, ubraniach, zamkach, guzików, sznurków, starych płyt winylowych i wielu innych.

Przeczytaj więcej o biżuterii na zlotalinia.com.