Ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy, które musisz poznać

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Moda na bycie eko jest teraz praktycznie wszędzie, nieważne czy mówimy o własnym domu, żywności czy o produktach dla zwierząt. Bardzo dużo firm, także idzie w te ślady i stara się być firmą ekologiczną. Dlatego warto poszukać prostych sposobów, aby twoja firma stała się jeszcze bardziej ekologiczna niż do tej pory była. Poniżej przedstawiam parę prostych sposobów, na to by firma stała się dobra dla środowiska.

Segregacja śmieci

Jest to chyba najprostszy do wprowadzenia w firmie nawyk. Kosztuje tak niewiele, a jak bardzo może pomóc środowisku. Wystarczy, aby w firmie postawić cztery oddzielne kosze na śmieci najlepiej oznaczone kolorami i segregacja śmieci będzie jeszcze prostsza. Warto także poza podstawowymi koszami postawić osobne na zużyte baterie, czy żarówki. I tak pierwszy krok do ekologicznego przedsiębiorstwa wykonany.

Wykluczenie plastiku

Jeśli w firmie posiadacie własną stołówkę, wyeliminujcie wszystkie plastikowe sztućce, kubeczki, talerzyki itp. i zainwestujcie w naczynia wielokrotnego użytku. Dzięki temu zmniejszycie zużycie plastiku w waszym miejscu pracy. Warto także wykorzystywać wielokrotnie materiałów biurowych oczywiście tych, które się da. Zużycie mniej plastiku to mniej szkodliwości dla naszej planety, a chyba o to nam chodzi prawda?

Oszczędzajcie papier oraz wodę w miejscu pracy

Nie wiele osób zwraca uwagę na takie rzeczy jak woda czy papier w firmie. Jeśli jest to możliwe, nie drukujmy niepotrzebnych rzeczy, oraz próbujmy drukować po dwóch stronach kartki, tak by wzrosła oszczędność zużycia papieru do drukowania. Warto także zamienić zwykły papier na papier z recyklingu lub z certyfikatem Blue Angel. Natomiast jeśli chodzi o wodę, to warto zamontować w ubikacjach spłuczki o mniejszej pojemności, rutynowym sprawdzaniu szczelności rur, kranów itp. dzięki temu zaoszczędzimy na wyciekającej wodzie. Jeżeli posiadamy w firmie zmywarkę, warto zapełnić ją do samego końca i dopiero wtedy włączyć.

Rower zamiast samochodu, czy transport zbiorowy

Jeśli istnieje możliwość, warto zamienić środek transportu, którym dojeżdżamy do domu. Warto zamienić samochód na rower o ile nie jest to bardzo daleka podróż i nie jest zimno. Natomiast w okresie zimy, deszczu czy jesiennej słoty warto pojechać komunikacją miejską. W momencie, gdy nasza firma jest dużą firmą i wie o tym, że duża ilość pracowników dojeżdża do miejsca pracy, warto pomyśleć o zorganizowaniu transportu zbiorowego, który będzie zabierał pracowników z danego miejsca do firmy.

Przeczytaj także poradnik: niestandardowe pudełka ekologiczne.