Co zamiast plastikowych słomek? Przedstawiamy alternatywy, o których mogliście nie słyszeć

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dbanie o środowisko jest bardzo ważne, zwłaszcza, że z każdym rokiem na świecie przybywa coraz więcej śmieci w wodach i na lądzie. Ludzie produkują za dużo plastiku, którzy nie przetwarza się łatwo ani szybko, dlatego też stanowi ogromny problem. Nie łatwo jest go zastąpić, jednak producenci próbują temu zaradzić by nasza planeta nie rozstała całkowicie zaśmiecona w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu lat. Jednym z najnowszych wynalazków są ekologiczne słomki, które mają za zadanie zmniejszyć wytwarzanie i używanie ich plastikowych zamienników. W każdej sieciowej jadłodajni można spotkać plastikowe słomki, które natychmiast po spożyciu napoju trafiają do kosza. Tak samo traktowane są te, które kupuje się do domu, gdyż ludzie nie wykorzystują ich jako wielorazowego użytku przedmioty – co jest błędem. Jednak by wszystkiemu temu naradzić, na rynek wprowadza się przyjazne środowisku i łatwe do przetworzenia słomki do jedno- lub wielorazowej obsługi.

Słomki na kilka minut

Rezygnując z plastikowych słomek, warto zapoznać się z ich alternatywami, które są różnorodne oraz można je kupić w przystępnej cenie. Jest to idealna okazja dla właścicieli lokalów gastronomicznych, gdyż inwestycja w ekologiczne produkty nie tylko pomogą środowisku, ale zapewnią też dobrą opinię wśród osób zwracających uwagę na takie kwestie. Dobra renoma jest pożądana i potrzeba, dlatego też warto pomyśleć o zmianie starych nawyków i otwarcie się na nowe pomysły. Słomki papierowe są jednym z najlepszych wyborów, gdyż papier jest biodegradowalny i świetnie się sprawdza jako zamiennik plastiku. Wyrzucając go po kilku minutach użytkowania, nie ma się wyrzutów sumienia ani obaw, że użyty przez nas papier wyrządzi się krzywdę środowisku.

Fani makaronów będą zachwyceni

Sensacją stały się ostatnio słomki z makaronu, które po raz pierwszy pojawiły się we warszawskiej restauracji. Wyglądają one niezwykle a poza tym można z nich użytkować aż do dwóch godzin. Najczęściej wykorzystuje się je do drinków, gdyż fenomenalnie komponują się z kolorową mieszanką alkoholu. Świetnie prezentują się wizualnie a także są bardzo ekologiczne, więc korzystanie z nich jest czystą przyjemnością.

Trwałe, lecz nie trudne do przetworzenia

Słomki z mączki ryżowej spisują się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów, gdyż ich skład sprawia, że są bardzo wytrzymałe i sztywne, dlatego też są odporne na zginanie. Przypominają plastik, jednak w porównaniu z nim są zdecydowanie wykonane z bardziej przyjaznych środowisku surowców, i rozkładają się w przeciągu siedemdziesięciu pięciu do osiemdziesięciu dni. Zastąpienie nimi szkodzących przyrodzie zamienników, jest bardzo dobrym pomysłem, gdyż spełniają oczekiwania w wielu kwestiach, a dodatkowo mają nadzwyczajny wygląd.

Jak słomki, to tylko z pszenicy

Z pszenicy można produkować wiele przydatnych produktów, jednak mało kto wie, że wykonane z nich słomki świetnie sprawdzają się do wszelkiego rodzaju napoi. Koktajle, soki, a nawet zwykła woda będzie o wiele lepiej smakować, gdy będzie się ją pić przez biodegradowalną oraz kompostowalną słomkę. Wyglądają one doskonale, a do tego pomagają ratować środowisko – czego więcej można chcieć od produktów umilających spożywanie napojów.

Niektórzy lubią używać słomek nawet w domu

Dla niektórych korzystanie ze słomek jest tak przyjemne, że robią to nawet w swoich domach. Jednak nawet tam możemy używać dobrych dla środowiska słomek, które mogą być wykorzystane nawet kilkakrotnie. W dobrych sklepach można znaleźć słomki wykonane ze szkła, bambusa lub też nawet metalu, które sprawdzają się równie dobrze w swojej roli, co te wymienione wyżej. Dlatego też poleca się fanom słomek przestawienie się na produkty, które wizualnie niewiele różnią się od plastiku, jednak na pewno przyroda doceni ten gest.

Trudno byłoby całkowicie zrezygnować z produkcji oraz użytku słomek, jednak tworzenie coraz to nowszych i różnych wariantów zastępujących plastik jest tylko początkiem przemiany w dobrą stronę. Na pewno każda sieć restauracji zechce ruszyć za modą i pomóc środowisku, a każda osoba lubiącą pić ze słomek, przekona się do przyjaznych środowisku surowców i zacznie kupować inne produkty niż dotychczas. Nie tyczy się to wyłącznie słomek, ale także innych wyrobów, które mogą ocalić naszą ziemię od całkowitego zanieczyszczenia i pomóc jej znowu pięknie wyglądać.