Donice ogrodowe plastikowe – hit czy kit?

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Donice ogrodowe plastikowe odnajdują zastosowanie zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jakie są zalety tego produktu? Czym różnią się donice plastikowe eko od zwykłych donic wykonanych z tworzywa sztucznego? Postanowiliśmy się im przyjrzeć!

Donice ogrodowe plastikowe – hit czy kit?

Doniczki ogrodowe plastikowe są stosowane przez wiele osób, którym zależy na pięknym udekorowaniu otoczenia domu lub mieszkania. Mogą one być stosowane zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, np. w ogrodzie. Wysoka jakość użytego do produkcji donic tworzywa sprawia, że są one odporne na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, słońce, czy śnieg i nie zmieniają one swojego kształtu ani wyglądu.

W porównaniu z donicami glinowymi doniczki plastikowe są o wiele lżejsze, dzięki temu można je stosować także na tarasach i balkonach. Są także łatwe w utrzymaniu czystości, mniej podatne na uszkodzenia i mogą być używane wielokrotnie. Wady tych doniczek to szybsze wysychanie ziemi, ponieważ wilgoć nie utrzymuje się w nich długo oraz nieekologiczny charakter materiału, z którego zostały wytworzone. W porównaniu z doniczkami plastikowymi, donice gliniane jest trudniej czyścić, są one także cięższe, za to wilgoć utrzymuje się w takich pojemnikach o wiele dłużej. Jakie opcje są dostępne na polskim rynku, jeśli chodzi o doniczki z plastiku?

Donice ogrodowe plastikowe ażurowe

Polski producent, firma Prosperplast, zaprezentowała jakiś czas temu nowy rodzaj plastikowych donic. Są to bardzo estetyczne doniczki koronkowe. Tego typu produkt zakupimy już za niecałe 3 złote od sztuki, np. w sklepie ogrodniczym https://naszogrodniczy.pl/. Ażurowe wykończenia w połączeniu z białym kolorem wpływają na to, że doniczki można łatwo dopasować do każdego wnętrza.

Donice plastikowe w stylu loft

Ciekawym rozwiązaniem dostępnym na polskim rynku są doniczki plastikowe o fakturze betonu. Są one lekkie i odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu można je stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz, np. na tarasie, w ogrodzie lub balkonie.

Donice ogrodowe plastikowe w wersji ECO

Dla osób, którym donice ogrodowe plastikowe nie odpowiadają, firma Prosperplast zaproponowała zupełnie nowy rodzaj doniczek – doniczki plastikowe w wersji ECO. Donice te zawierają w swoim składzie aż 33% drewna, dzięki czemu po wykorzystaniu rozkładają się bardzo szybko. Ich minimalistyczny wygląd pasuje do nowoczesnych i stylowych przestrzeni.