Nie omijaj tych produktów!

Niniejszy artykuł pod tytułem Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Ekologiczna biżuteria: modna i na czasie należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeżeli przeszedłeś na wegetarianizm lub weganizm, przedstawimy Ci kilka produktów, których nie powinieneś omijać. Może też po prostu chcesz wzbogacić swoją dietę w wyjątkowe i pełnowartościowe dania lub zaskoczyć znajomych. Ten artykuł jest dla Ciebie!

Warzywa

Szpinak jest często kojarzony z czymś niedobrym, jednakże bardzo dobrze przyprawiony i przygotowany szpinak będzie wspaniałym dodatkiem do wielu dań, np.: zup, sałatek lub ziemniaków. Te wyjątkowe liście zawierają żelazo oraz potas, dzięki temu obniżają ciśnienie i regulują pracę serca. Szpinak powinny jeść osoby nerwowe i zestresowane, gdyż posiada sporą dawkę magnezu, który wspomaga zdenerwowany organizm.

Brokuły są kojarzone z kreskówek, w których dla najmłodszych bohaterów były wrogami. Tak naprawdę człowiek powinien zaprzyjaźnić się z tymi warzywami, ponieważ są skarbnicą witaminy C i potasu. Tak samo jak szpinak pomaga w problemach układu tętniczego, a w dodatku dba o nasze oczy i zmniejsza ryzyko problemów ze wzrokiem.

Kalafior jest często pomijany i nikt nie dostarcza mu wystarczającej uwagi, a powinno być odwrotnie. Kalafior ma działanie przeciwnowotworowe i wiernie służy osobom z chorobą wrzodową żołądka. To warzywo w dodatku dba o nasz układ pokarmowy i dba o niego.

Tofu

Rodzaj twarogu otrzymywanego z mleka sojowego może być bardzo pomocnym zamiennikiem lub pysznym dodatkiem do naszej diety, aczkolwiek nie każdy może je spożywać. Tofu będzie idealnym produktem dla kobiet, gdyż mogą zmniejszyć ryzyko raka piersi i produkcję substancji, która jest spożywana przez nowotwór. Tofu także pomoże uregulować przechodzenie menopauzy, ponieważ zmniejszy odczuwanie wahań nastroju, wybuchów ciepła oraz bólu głowy, ze względu na obecność fitoestrogenów. W aptece również można kupić suplementy oparte na białku sojowym.

Daktyle

Zastąpią niezdrowe słodycze lub Nutellę, a ich magiczną mocą jest walka z zaparciami i trawieniem, ponieważ obfitują w błonnik. To również źródło witamin z grupy B, które ukoją
nerwy i pomogą zregenerować organizm. Daktyle będą idealne dla osób dbających o linię, gdyż można z nich zrobić domowy zamiennik kremu czekoladowego, kompot, domowe i zdrowe słodkości oraz bazy na ciasta. Daktyle ponadto uchronią naczynia krwionośne przed złogami i uregulują ciśnienie.