in

Piknik w ogrodzie – ekologiczne sztućce i ekologiczne słomki do napojów

Piknik w ogrodzie – ekologiczne sztućce i ekologiczne słomki do napojów

Letnie słoneczne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nawet jeśli wyjazd poza miasto jest niemożliwy, to warto zorganizować piknik w ogrodzie lub miejskim parku. Rozkoszując się odpoczynkiem przy koszyku pełnym jedzenia i napojów, można także zadbać o środowisko wokół siebie. Jak to zrobić? Zamiast wybierać naczynia, sztućce i słomki z plastiku, warto rozejrzeć się za ich ekologicznymi odpowiednikami.

Ekologiczne sztućce, serio?

Powszechnie używane jednorazowe łyżki, widelce i noże zaraz po użyciu znajdą się w koszu. Później trafią na wysypisko, gdzie będą rozkładały się przez bardzo długi czas, jednocześnie zatruwając środowisko. Wystarczy trochę wysiłku i większa świadomość, żeby zmniejszyć ilość zalegających odpadów. Oferta ekologicznych sztućców stale rozwija się i zawiera coraz więcej akcesoriów wykonanych z drewna, substancji roślinnych czy papieru. Jednorazowe sztućce z plastiku często zniekształcają się i łamią, niejednokrotnie nawet nieużyte są już do wyrzucenia. Świetną alternatywą są biodegradowalne sztućce, których atutem jest to, że nie wpływają na smak spożywanych potraw. Organizując grilla czy piknik warto zaopatrzyć się w jednorazowe ekologiczne sztućce wykonane z drewna, otrąb zbożowych czy papieru. Technologia ich wykonania sprawia, że są trwałe i wytrzymałe, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska.

Ekologiczne słomki?

Rodzinne spotkania na świeżym powietrzu sprzyjają także spożywaniu napojów, które wiele osób chętnie pije przez słomkę. Zwykle jest ona plastikowa i jednorazowa, co oznacza, że natychmiast ląduje w koszu. Na szczęście można znaleźć inne rozwiązanie. Warto poszukać ekologicznych słomek do picia napojów. Dostępne są modele wielorazowe i jednorazowe biodegradowalne. Słomki wielorazowe mogą być metalowe i szklane. Wymagają one mycia i czyszczenia po każdym użyciu. Z kolei biodegradowalne słomki są wykonywane z makaronu, słomy czy papieru. Dużym plusem używania ekologicznych słomek jest zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Ekologiczne sztućce i słomki ekologiczne – a jednak!

Używanie biodegradowalnych widelców, łyżek i noży wpływa na zmniejszenie ilości wyrzucanego plastiku. Podobnie jak używanie ekologicznych słomek do napojów. Zużyte biodegradowalne jednorazowe sztućce szybko rozkładają się w środowisku nie pozostawiając po sobie śmieci ani zanieczyszczeń. Z tego względu wszelkie ekologiczne akcesoria są zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska.

Eko sztućce i eko słomki – perspektywy

Ludzie nadal będą urządzać pikniki i grille. Wciąż będą potrzebować jednorazowych naczyń, sztućców i słomek. Można jednak świadomie organizować takie spotkania. Wybierać nie tylko odpowiednie, smaczne i zdrowe jedzenie, ale także używać bezpiecznych akcesoriów. Dzięki ekologicznym naczyniom i sztućcom możliwe jest komfortowe spożycie posiłku bez potrzeby urządzania wielkiego zmywania. Z kolei ekologiczne słomki do napojów ulegną naturalnemu rozkładowi w środowisku. Obecnie coraz więcej osób interesuje się jednorazowymi akcesoriami, które ulegają biodegradacji. Używanie ekologicznej zastawy jest praktyczne i pozwala szybko zorganizować nawet dużą plenerową imprezę. Jest także korzystne dla środowiska, które będzie mniej zaśmiecone. Wybieranie ekologicznych akcesoriów świadczy także o zwiększaniu się świadomości ekologicznej mieszkańców Ziemi. W ten sposób dbają o swoje zdrowie oraz o środowisko naturalne.

Jakie zdrowe słodycze warto włączyć do codziennego menu?

Jakie zdrowe słodycze warto włączyć do codziennego menu?

Ciasta czekoladowe, czyli nieskończenie wiele pomysłów na pyszny deser!

Ciasta czekoladowe, czyli nieskończenie wiele pomysłów na pyszny deser!